Софийският апелативен съд отхвърли възраженията на защитата на Никола Николов-Паскал, както и тези на апелативния прокурор Емил Петров за незаконосъобразност на искането за издаване на Европейска заповед за арест и потвърди решението на СГС, с което се дава разрешение за издаване на Европейска заповед за арест на Николай Николов.
Според съда, има доказателства, че Николов се укрива и може да се предположи, че е организирал и ръководил ОПГ за контрабанда, пране на пари и подкупи, в която са участвали бившия главен секретар на МВР Живко Коцев, бившата шефка на Агенция "Митници" Петя Банкова и баща и син Марин и Стефан Димитрови.
Според съда, има данни, че след като е разбрал, че е разследван, Николов се укрива целенасочено, като има данни, че от Гърция е отпътувал към Сърбия.
Пожар на кораб, нефтен разлив и противодействие на бомби от подводница разиграха на учението "Бриз 2026"
Демерджиев предостави документи за избягване на сакциите по закона "Магнитски" на финансовия департамент в САЩ
С 4,6 промила зад волана: Съдът решава за ареста на шофьора, задържан в Бистрица
Пожар на кораб, нефтен разлив и противодействие на бомби от подводница разиграха на учението "Бриз 2026"
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии