Соколов отново герой за Динамо (Москва) в руската Суперлига

Цветан Соколов
22:55, 16.01.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Капитанът на българския национален отбор по волейбол - Цветан Соколов, изигра поредния си силен мач за клубния си Динамо (Москва).

В двубой от 13-ия кръг на руската Суперлига, московчани постигнаха победа с 3:1 гейма (31:33, 25:21, 25:11, 25:14) при визитата си на последния в класирането Нефтяник (Оренбург).

Българският диагонал отново бе над всички, забивайки 20 точки, което заслужено му отреди наградата за най-полезен играч в срещата. Съотборника му Денис Богдан бе втория най-резултатен в тима на Динамо със своите 17 точки.

За домакините от Оренбург най-резултатен бе Сергей Никитин, който реализира 17 точки, а Дмитрий Яковлев се отчете с още 12 точки.

Успехът за Соколов и компания бе четвърти пореден от общо 11 успеха в първенството.

Московчани, които са действащите шампиони заемат третото място във временното класиране с актив от 29 точки.

В следващия кръг Динамо приема осмия в таблицата тим на Белогорие (Белгород).