Спартак Плевен и Академик Пловдив записаха победи №6 в първенството

берое надигра ямбол спартак плевен победи академик пловдив
Снимка: БФБ
19:56, 22.01.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Спартак Плевен и Академик Пловдив записаха победи в 15-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Плевенчани надиграха Шумен със 100:74 точки.

В края на първата четвърт домакините имаха преднина след 21:19. Серия от 8 поредни точки им донесе двуцифрен аванс за 38:28. На почивката те вече водеха с 47:32.

След паузата и двата тима регистрираха най-резултатните си части. 32-те точки за Спартак Плевен увеличиха аванса им, въпреки че шуменци вкараха 23. В заключителните 10 минути домакините поведоха с 35 точки при 94:59, преди да оформят крайното 100:74.

Най-резултатни бяха Маркъс Майърс и Николай Стоянов. Състезателите на двата тима се отчетоха с по 19 пункта.

Академик Пловдив пък победи Черно море с 83:65 точки.

"Моряците" поведоха с 6:0, но пловдивчани стигнаха до обрат и в края на първата четвърт водеха с 3 точки, въпреки че домакините записаха най-резултатната си част с 19 точки. Във втората четвърт бе ред на гостите да изиграят най-продуктивните си 10 минути в мача. 24-те точки помогнаха на възпитаниците на Йордан Янков да изградят двуцифрен аванс и да поведат с 46:32 на почивката.

След паузата гостите продължиха да трупат точки, като в заключителната част водеха с 19 точки, преди да оформят крайното 83:65.

Цветомир Куртев бе най-резултатен със 17 пункта.

Академик Пловдив заема 6-ата позиция в класирането с актив от 6 победи и 7 загуби. Спартак Плевен има същия брой победи, но загуба по-малко. Шумен и Черно море остава с по една победа.

Другата среща от днешната програма между Балкан и Рилски спортист бе отложена, заради коронавирус в тима на ботевградчани.

Радев и Йотова встъпиха във втория си мандат (Обобщение)