Спартак Варна надви Ботев Пловдив за първа победа след завръщането си в елита

спартак варна надви ботев пловдив първа победа завръщането елита
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
16:53, 16.09.2022
Чете се за: 02:35 мин.

Отборът на Спартак Варна постигна победа с 3:2 при домакинството си на Ботев Пловдив в откриващия двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

„Соколите“ откриха резултата на стадион „Спартак“ в морската ни столица в 47-ата минута, когато Здравко Димитров бе изведен по левия фланг и почти от аутлинията центрира по земя в наказателното поле на „канарчетата“, където Божидар Васев с удар от движение с левия крак се разписа в близкия долен десен ъгъл на вратата, пазена от Хидайет Ханкич, който се намеси неубедително.

Тимът на Тодор Киселичков удвои преднината си шест минути след началото на втората част. Виктор Митев центрира остро по диагонал отдясно в пеналтерията на Ботев, а Мохамед Брахими в опит да изчисти топката с глава, я прати в левия ъгъл на стража Ханкич, който докосна топката с лявата ръкя преди тя посети мрежата му.

Гостите от Пловдив намалиха изоставането си само пет минути по късно чрез дежурния си голмайстор Антоан Бароан, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Илкер Будинов срещу грешника за „жълто-черните“ Брахими в наказателното поле на Спартак.

Четвърт час преди края на срещата домакините решиха всичко в мача с попадението на Румен Руменов, който се оказа най-съобразителен след разбъркване в пеналтерията на Ботев и на празна врата се разписа, увеличавайки аванса на своя тим отново на два гола.

Крайният резултат оформи Елвис Ману с попадение от дузпа в четвъртата минута от добавеното време на срещата.

В класирането Спартак Варна събра актив от 4 точки и заема последното място, на три пункта зад предпоследния Ботев Пловдив.

Националисти и популисти в РСМ пречат на евроинтеграцията на страната, смята анализаторът Нано Ружин