Спартак Варна победи Септември, но и двата отбора изпаднаха във Втора лига

21:10, 31.05.2023
Чете се за: 02:17 мин.
спартак варна победи септември двата отбора изпаднаха втора лига

Отборът на Спартак Варна надигра с минималното 1:0 у дома Септември София в двубой от предпоследния 34-и кръг на Първа лига.

Това обаче се оказа "пирова победа" за "соколите", тъй като с нея те изравниха "синьо-червените" на предпоследната позиция с по 25 точки, но успехът на Хебър като гост на Ботев Враца на практика изпрати момчетата и на Димитър Димитров-Херо, и на Красимир Балъков във Втора лига.

На стадион "Спартак" във Варна единственото попадение за домакините реализира Жоао Марио, който се разписа в 83-ата минута, завършвайки светкавична контраатака на своя тим.

Дори това попадение обаче не успя да спаси варненци и след само един сезон в българския елит те отново ще бъдат част от второто ниво през есента.

Идентична е и ситуацията с екипа на Септември, който спечели промоция в края на миналата кампания, печелейки титлата във Втора лига. През настоящият сезон столичани показаха някои добри игри, но в крайна сметка слабото им представяне през пролетта доведе до тяхното изпадане.

В последния кръг от сезона Спартак Варна гостува на Пирин Благоевград в мач, който може да окаже своето пряко влияние и върху борбата за спасение, тъй като загуба за "орлетата" би позволила на Хебър Пазарджик при успех да не играе в баража за оцеляване за сметка на момчетата на Христо Янев.

По същото време Септември София ще бъде домакин на Ботев Враца в двубой, който ще бъде без значение.

Съдът отмени решението на СЕМ за прекратяване на процедурата за избор на генерален директор на БНТ
На Панаира на книгата: Опашка от желаещи за автограф от Георги Господинов