Невероятни усилия положиха 19 спасители от Банско, Разлог и Добринище, за да спасят паднала жена в Пирин в късния следобед вчера. Спасителната операция продължи 12 часа и приключи в 5.00 ч. сутринта.
Жената е изнесена на ръце от трудно проходимо място и в нощни условия, защото е била неподвижна.
Успешно приключи акцията по спасяването на пострадала жена в Пирин
От Планинската спасителна служба заявиха, че са поискали хеликоптер за спасяването ѝ, но от авиобаза "Крумово" отговорили, че метеорологичните условия не позволяват да излети.
Жената е със счупен прешлен, няма пряка опасност за живота ѝ. Ще бъде транспортирана към столична болница за по-нататъшно лечение.
Подробности вижте във включването на Станислава Христова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Габрово и Велико Търново обявиха обща кандидатура за Европейска столица на културата през 2032 година
Жители на видинското село Гомотарци: Дунавът от година на година става все по-плитък
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг
Християн Даскалов: Не всеки неоторизиран достъп означава пробив на данни, но показва сериозни пропуски в киберсигурността