Еколози спасиха измръзнал бял щъркел в горнооряховското село Писарево, съобщиха от Регионалната екоинспекция във Велико Търново.
Птицата е била намерена в безпомощно състояние в река Янтра в землището на селото.
По съвет на експертите щъркелът е транспортиран до инспекцията. Там е установено, че става въпрос за млад екземпляр, в сравнително добро общо състояние, но с признаци на обледяване. Оказана му е помощ и птицата е изпратена в Спасителния център за диви животни в Стара Загора за последващи грижи.
Белият щъркел е прелетна птица, но някои щъркели остават през зимата в България. Те избират места, където могат да се хранят - язовир или река. Когато зимата стане твърде студена и източникът на храна, птицата се придвижва на юг, поясняват от Спасителния център за диви животни.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Филмът на Мая Димитрова "Основание за безпокойство. Архивите за Българския Чернобил" е в селекцията на Prix Europa
Наградиха двама тийнейджъри, помогнали при гасенето на пожар край несебърското село Кошарица
Поредна авария на водопровод оставя осем села в Нова Загора без вода тази вечер
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?