Екип на екоинспекцията в Смолян спаси двегодишно мече, изпаднало в безпомощно състояние, съобщи Екатерина Гаджева – директор на Регионалната инспекция по околната среда и водите в Смолян. В спасителната операция са участвали и служители на Държавното горско стопанство в Смилян и Районното управление на МВР в Смолян.
Сигнал на телефон 112 е подаден от рибар към 19.00 часа в сряда. Мечето било в безпомощно състояние в коритото на река Арда, между селата Смилян и Кошница, община Смолян.
След упояване е предприет първоначален оглед, при който е установено, че индивидът е от женски пол с рана в областта на врата, която вероятно е от няколко дни.
В 4.00 часа днес мечето е транспортирано и предадено на Парка за танцуващи мечки в град Белица, където ще му бъдат направени допълнителни прегледи и ще бъдат положени необходимите грижи. Към момента причините за състоянието на мечето все още не са изяснени.
30 млн. евро ще струват на държавата компенсациите заради високите цени на горивата
Тръмп: Искам злата империя Иран да бъде спряна да придобие ядрени оръжия и да унищожи Близкия изток
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България