Две паралелни специализирани операции срещу контрабандата с акцизни стоки са проведени вчера от служители на районните управления в Труд и Асеновград.
В хода на активни действия за пресичане на незаконното разпространение на безакцизни стоки, вчера служители от РУ-Труд, съвместно с колегите им от отдел „Икономическа полиция“ и инспектори от ТД „Митница“, предприели претърсване на адреса на местен жител от село Найден Герово и стопанисван от него магазин.

Общо са конфискувани контрабандни близо 49 000 къса цигари от различни марки и 40 литра течност с мирис на алкохол.

Допълнително са намерени и иззети и две пушки с неустановена марка и калибър, съхранявани от мъжа без необходимите документи. Мъжът е задържан с полицейска мярка за срок до 24 часа.

Служители на полицейски участък „Садово“ и асеновградските им колеги от сектор „Икономическа полиция“ са открили 375 кг ситно смляна листна маса с мирис на тютюн в къщата на мъж от село Катуница.
По двата случая са образувани досъдебни производства по чл. 234 от НК. Уведомена е прокуратурата.


БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
Премиерът Румен Радев: България ще насърчава инвестиции с висока добавена стойност
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След акция край Сливен: Дрон засне камиони в нарушение на АМ "Тракия", три тира са спрени от движение (СНИМКИ)
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач