Специя и Петко Христов инкасираха пет гола от Аталанта за Купата на Италия

специя петко христов инкасираха пет гола аталанта купата италия
19:50, 19.01.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Специя и защитникът Петко Христов отпаднаха от турнира за купата на Италия. Българският национал беше титуляр за "орлетата" в поражението с 2:5 при гостуването срещу Аталанта в мач от осминафиналите.

Христов получи жълт картон в 66-ата минута заради грубо нарушение. Бранителят остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от Келвин Амиан.

Бергамаските поведоха в резултата с два бързи гола на Адемола Лукман в 10-ата и 12-ата минута, но Специя намали изоставането чрез Албин Екдал след четвърт час игра.

Ханс Хатебур върна двата гола аванс в полза на Аталанта в 27-ата минута, но Даниеле Верде реализира второто попадение във вратата на домакините седем минути преди края на първото полувреме.

Расмус Хойлунд покачи на 4:2 в 72-ата минута, а в последните секунди на допълнителното време автогол си вкара Етан Ампаду.

В следващия кръг от турнира Аталанта ще се изправи срещу Интер Милано.

По-късно днес са двубоите Люцио-Болоня и Ювентус-Монца.