Спортинг Лисабон надви Тотнъм с два късни гола и оглави групата си в Шампионската лига

спортинг лисабон надви тотнъм два късни гола оглави групата шампионската лига
22:31, 13.09.2022

Отборът на Спортинг Лисабон постигна победа с 2:0 при домакинството си на Тотнъм в двубой от втория кръг на група D в Шампионската лига.

Лисабонските „лъвове“ откриха резултата на "Жозе Алваладе" в последната минута на редовното време, когато Педро Поро центрира от ъглов удар в наказателното поле на „шпорите“, където на първа греда резервата Паулиньо с глава прати топката в далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от Юго Лорис.

Домакините оформиха крайния резултата в третата минута от добавеното време, когато друга резерва – Артур Гомес, проби отляво в пеналтерията на лондончани и с удар от границата на вратарското поле да се разпише по земя в левия ъгъл на френския страж на Тотнъм.

В класирането Спортинг Лисабон е лидер с шест точки от два мача, докато Тотнъм е втори с три пункта.