Летището във Франкфурт ще бъде затворено утре за излитащи пътници заради стачка на наземния персонал по сигурността, съобщи говорител на летищния оператор "Фрапорт".
От там препоръчват на пътуващите да се свържат с авиокомпаниите, от които са закупили билети, и да избягват да идват на летището, тъй като няма да бъдат обслужени.
Обхватът на стачката засега не е ясен. Очаква се самолетите да продължат да кацат, а пътниците от тях да могат да продължат пътуването си.
Стачката на наземния персонал е по призив на синдиката "Ферди" и е поредната в сектора за последните седмици. Снощи стана ясно, че към протестите се присъединяват и служителите по сигурността във Франкфурт и Хамбург.
Стачката на наземния персонал на "Луфтханза" започва довечера и се очаква да продължи до събота сутринта. Пътническите полети ще бъдат засегнати основно в четвъртък и петък.
Екипажът на „Артемис II“ благодари на европейските инженери за успешната мисия
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци