Станимир Стоилов и Гьозтепе се върнаха на победния път в Турция

22:09, 12.01.2024
Чете се за: 01:35 мин.
станимир стоилов съм щастлив ставам част проекта гьозтепе целта промоция суперлигата
Снимка: Гьозтепе СК

Станимир Стоилов и воденият от него състав на Гьозтепе се завърнаха към победите в турската Лига 1, след като в откриващия двубой от 18-ия кръг надиграха Сакаряспор с 2:1 като гост.

Давид Тиянич даде аванс на състава от Измир още в 8-ата минута преди Ахмед Илдъз да удвои преднината на гостуващия тим в 78-ата.

Скоро след това в игра за домакините се появи бившият състезател на Левски и Спартак Варна Здравко Димитров, а в добавеното време на срещата той и неговите съотборници стигнаха до почетно попадение чрез Кабонго Касонго.

В същото време пък своя дебют за Гьозтепе направи бразилецът Елитон, който бе взет в турския тим преди броени дни от родния ЦСКА 1948.

С този успех възпитаниците на Станимир Стоилов се изкачиха временно на второто място в подреждането в Лига 1 с актив от 35 точки, като изостават на 7 от лидера Еюпспор. В същото време Здравко Димитров и Сакаряспор са 4-и в подреждането с 32 пункта.

Масов бой в училище: Шестокласници се сбиха по време на междучасие във Варна