Станислав Генчев пред БНТ: Победите ще обединят публиката

Новият треньор на Левски е щастлив, че пое "най-обичания български отбор"

станислав генчев бнт победите обединят публиката
21:31, 29.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Новият треньор на Левски Станислав Генчев вярва, че победите ще обединят феновете на "синия клуб".

Наставникът е щастлив, че е треньор на "най-обичания български отбор".

"Нашата задача, чисто спортно-технически, е отборът да изглежда добре и да побеждава. Победите ще обединят публиката. Имаме нужда от подкрепата им. Феновете са показали, че са с отбора във всеки един момент. Разчитаме изключително много на тяхната помощ. Смятам, че разговорите протекоха бързо и бързо се разбрахме с ръководството. Щастлив съм, че съм треньор на най-обичания български отбор", сподели той в интервю за БНТ.

Бившият национал на България изгледа победата на дублиращия отбор на Левски над ЦСКА с 3:0. в отложен мач от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Левски откри резултата след центриране от ъглов удар в четвъртата минута. Топката бе разиграна късо от "сините" и последва центриране, което играч на Левски отклони с глава към далечната греда. Тя попадна на волето на Виктор Любенов и той я изпрати в мрежата на гостите с мощен шут.

Борислав Рупанов покачи преднината на домакините в 20-ата минута, когато получи пас по конец от Виктор Добрев и бе точен с глава. Само четвърт час по-късно Александър Божилов центрира отляво и Кристиян Йовов оформи крайния резултат с шут от близко разстояние.

Женският национален отбор на България победи Република Корея и записа първи успех във волейболната Лига на нациите
Ново вулканично изригване в Исландия (СНИМКИ)