Станислав Генчев: Проява на неуважение е да не се спазват тактическите указания

10:45, 04.12.2020
Чете се за: 00:40 мин.
станислав генчев проява неуважение спазват тактическите указания

Наставникът на разградчани говори пред екипа на БНТ в Белгия след петото поредно поражение на българския шампион в турнира Лига Европа.

Генчев остана недоволен от слабото първо полувреме, като сподели, че за него то се дължи от неспазването на тактическите указания от някои от футболистите.

"Първото полувреме беше трудно за нас. Имахме доста проблеми с ориентирането в зашита и позволихме на противника лесно да стига до ситуации пред нашата врата. За около 15 минути спазвахме тактическите оказания, но след това настана необясним хаос. Някои футболисти започнаха да напускат позициите си и това предостави инициативата на съперника.

На почивката коригирахме нещата и не случайно през второто полувреме стояхме доста по-добре на терена. Успяхме дори да изравним, но за съжаление загубихме.

Трябва да се спазва тактическата дисциплина. Мачът продължава 93-94 минути и през всички тях трябва да си концентриран и да даваш всичко от себе си без да проявяваш неуважение към труда на колегите си.

Футболът е колективен спорт, така че ако един или двама футболисти не си спазват задълженията на терена, то това влияе върху играта на целия отбор. Лично за мен, ако някой не спазва тактическите указание това е неуважение към съотборниците и треньорското ръководство."

Приеха на първо четене доставката на ваксина срещу COVID-19 да бъде освободена от ДДС
Борисов: Приехме Националния план за ваксиниране, готови сме за първата доставка