Стеф Къри избухна с 45 точки за победа над Клипърс

Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:16, 22.10.2021
Чете се за: 02:22 мин.

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри наниза 45 точки и се отличи с ключови борби, за да донесе успеха на своя тим над Ел Ей Клипърс със 115:113 в калифорнийското дерби от НБА.

Два дни след като Уориърс победиха сочения за фаворит за титлата през този сезон Ел Ей Лейкърс, тази нощ те успяха да надвият в оспорвана битка и другия отбор от Лос Анджелис.

В "Чейс Сентър" в Сан Франциско двата тима направиха равностоен двубой, като си размениха водачеството 11 пъти, а Клипърс имаха преднина от 9 точки малко след началото на последната четвърт, но в крайна сметка победата бе за Уориърс.

Над всички на корта не двукратният MVP на Лигата Стеф Къри, който завърши с 45 точки (8/13 от тройката) и 10 борби, включително осем точки в заключителните 1:54 минути, както и много важна борба 36 секунди преди края. Страхотното представяне на Къри, който бе най-резултатният играч в НБА през миналия сезон, накара феновете на Голдън Стейт да скандират "MVP" още след втория мач на тима през сезона.

"Стеф Къри беше просто Стеф Къри, никога не е имало друг като него. Тези последни две тройки бяха безумни. Все още не мога да повярвам", коментира треньорът на Уориърс Стив Кър.

Крилото Андрю Уигинс добави 17 точки за успеха на домакините, Деймиън Лий се отчете с 11 точки от пейката, а Уориърс завършиха с много добра успеваемост при стрелбата от тройката - 48,4 процента.

За Клипърс Пол Джордж завърши с 29 точки, 11 борби и 6 асистенции, Ерик Бледсоу вкара 22 точки, но гостите бяха по-неефективни при далечната стрелба - 14/40.