Стеф Къри записа 40 точки за победа на Голдън Стейт в Хюстън

Стеф Къри
от БНТ , Източник: БГНЕС
11:52, 01.02.2022
Чете се за: 02:27 мин.

Отборът на Голдън Стейт постигна шести пореден успех в НБА, след като победи Хюстън Рокетс като гост със 122:108 точки в мач от редовния сезон на Лигата.

След по-колебливо представяне през януари, тази нощ звездата на Уориърс Стеф Къри бе в топ форма и наниза 40 точки за успеха на своите, включително 21 в последната четвъртина.

В средата на заключителната четвъртина мачът все още бе отворен при разлика от 4 точки в полза на гостите, но след това Къри вкара няколко поредни коша, за да сложи точка на спорта. Двукратният MVP на Лигата, който на 21 януари вкара кош със сирената за победа над Рокетс със 105:103, добави 9 асистенции и 5 борби към статистиката си.

"Това дарът и проклятието на високата летва, която сам съм си поставил. Получавам много похвали, когато нещата вървят добре, но когато не съм на това ниво, всички говорят. Това не ме притеснява, защото аз съм най-големият си критик", сподели Стеф Къри след срещата.

Андрю Уигинс добави 23 точки за Голдън Стейт, а Клей Томпсън се отчете с 14. За Хюстън най-резултатен бе центърът Крисчън Ууд с 24 точки и 13 борби, а Кевин Портър Джуниър завърши със 17 точки и 11 асистенции.

Уориърс заемат второ място на Запад с 38 победи и 13 загуби, докато за Рокетс това бе 11-то поредно поражение у дома, след което тимът остава на дъното на класирането в същата конференция с актив 14-36.