Стилиян Петров и Димитър Бербатов се изправиха един срещу друг в благотворителен мач

Приятелският двубой се проведе пред 60 000 зрители на стадион "Олд Трафорд"

Стилиян Петров - Димитър Бербатов
Снимка: БГНЕС/Архив
21:30, 07.09.2024
Чете се за: 01:47 мин.
По света

Бившите български национали Димитър Бербатов и Стилиян Петров взеха участие в благотворителен мач между легендите на Манчестър Юнайтед и Селтик и бяха титуляри с екипите на бившите си отбори.

Бербатов е бивш нападател на „червените дяволи“, докато Петров бе капитан на Селтик. Приятелският двубой се проведе пред 60 хиляди зрители на стадион "Олд Трафорд", 3 хиляди от които бяха гостуващи фенове от Шотландия.

Освен Димитър Бербатов, в състава на домакините бяха други емблематични бивши футболисти като Уейн Рууни, Пол Скоулс и Майкъл Карик, а в шотландския отбор, освен Стилиян Петров, личаха имена като Йоргос Самарас и Артур Боруц.

Легендите на Селтик победиха домакините с 5:4 след изпълнение на дузпи, а в редовното време мачът завърши при равенство 1:1.

Уейн Рууни се разписа за Манчестър Юнайтед към края на първото полувреме, отбелязвайки гол за 1:0 от пряк свободен удар в 41-ата минута, а през втората част за гостите бе точен Гари Хупър. Малко преди гола на Селтик Стилян Петров отправи силен удар, който рикошира в гредата и Хупър вкара при добавката в 62-ата минута. Димитър Бербатов също стреля в напречната греда в опит да прехвърли противниковия вратар.

Целта на шоуто бе набирането на средства за благотворителната фондация на Манчестър Юнайтед.

Чуйте последните новини, където и да сте!