Oт Столичната колегия на Българския лекарски съюз настояват за въвеждане на забрана за напускане на домовете в София и за ограничаване на влизането и излизането от града. Това се казва в специална тяхна позиция, адресирана до президента, кабинета и главния прокурор.
Д-р Асен Меджидиев, председател на Столична колегия на БЛС: Да се ограничи режима на влизане и на излизане от столицата, като това ще бъде направено с изключение на служебни автомобили, автомобили със специален режим - това в кризисния щаб и правителството по-добре знаят кои могат да бъдат пропуснати да влизат и излизат от София. Другата мярка е да се постави условие за напускане на домовете. Може и поетапно да се случи, първоначално да се започне с определена възрастова граница - над 65 г., да им се забрани напускането на домовете на тези хора. Може и за всички. Според мен един 14-дневен срок на тези мерки ще бъде много по-полезен.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата