Страхотен Александър Лазаров с първа победа в основната схема на Sofia Open

19:47, 26.09.2022
Чете се за: 02:25 мин.
Снимка: Sofia Open

Българинът Александър Лазаров записа най-големия успех в своята кариера, след като надигра световния №74 Иржи Лехечка в първия кръг на турнира Sofia Open 2022.

За Лазаров това бе първи успех в основната схема на надпреварата в София, след като той вече бе записал две победи в квалификациите през 2019 година.

Алекс започна много силно двубоя срещу Лехечка, като осъществи ранен пробив, за да поведе с 3:1 в откриващия сет. Чешкият тенисист обаче отговори моментално и върна пробива за 2:3, а след това взе подаването си и изравни резултата при 3:3. В следващите минути и двамата бяха стабилни на сервис, но в 12-ия гейм Лазаров издебна своя миг, за да направи решителен пробив, с който да сложи точка на първия сет след 7:5.

Успехът в първата част вдъхна допълнително увереност на българина, който реализира ранен пробив за начало на втория сет, повеждайки с 2:0. До края на мача Алекс Лазаров сервираше отлично, губейки на свое подаване само две разигравани, и закономерно сложи точка на спора след 6:3 и малко повече от 90 минути на корта.

За Лазаров това бе и първи успех над тенисист от топ 100, а в следващия кръг го очаква мач срещу поставения под №4 италианец Лоренцо Музети.

Любопитното е, че през миналата година Музети игра срещу друг български представител в лицето на Димитър Кузманов, като тогава успехът беше за българинът след 6:7(3), 7:6(4), 6:3.