страхотна игра лъвовете обърнаха германия видео
19:47, 24.06.2019
Чете се за: 00:57 мин.
Национални отбори

Българският национален отбор по волейбол победи Германия с 3:2 гейма (26:28, 18:25, 25:23, 25:19, 15:10) в среща от Лигата на Нациите при мъжете. Този успех е 4-и за българския отбор от 12 мача, заемайки 12-о място с 10 точки, като имат и 8 поражения. Германия е на 14-о място в класирането с 2 победи и 10 поражения.

През идната седмица в последния пети кръг от груповата фаза България ще бъде домакин на Иран, САЩ и Сърбия, а мачовете ще се играят в Пловдив.

Първата част премина предимно в гонитба в точките, като нито един от отборите не беше взел преднина от повече от 2. Нашите изоставаха с 21:23 в края, но две успешни атаки на Цветан Соколов осигуриха равенство 24:24.

В крайна сметка Германия взе частта с 28:26.
Втората част беше определено за германския отбор, който поведе след 6:3, а при второто техническо прекъсване имаше аванс от 16:8. Няколко успешни блокади пък съвсем отказаха българите и частта приключи при 25:16.

Третата част беше копие на първата, но съществената разлика беше, че българите бяха по-прецизни на блокада в няколко ключови момента и успяха да я измъкнат с 25:23.

България заигра много по-добре в четвъртия гейм, когато се получаваха и атаките на Розалин Пенчев и Цветан Соколов, а също така заработи и защитата. В средата на гейма два поредни блока на Светослав Гоцев, завършил общо с 9 точки, позволиха на нашите да се откъснат с 12:6. След 25:19 се стигна до тайбрек, където България отново взе ранен аванс и след 10:6 контролираше събитията на полето.

Най-резултатен за Бъгария отново беше Цветан Соколов с 21 точки (1 блок, 1 ас). Младият Мартин Атанасов и Розалин Пенчев добавиха по 11, като Атанасов направи 2 от блокада и 1 от начален удар.

За германците Кристиян Фром реализира 19 точки, а Симон Хирш приключи с 15.

Още Национални отбори

Япония наложи нова загуба на България в Лигата на нациите при жените
18:24, 16.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
България се изправя срещу Япония във втория си мач от Лигата на нациите в Анталия
15:19, 16.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Георги Татаров: Тепърва ще навлизаме във форма
22:59, 14.05.2024
Джанлоренцо Бленджини: Ние сме в началото на един много дълъг процес
22:49, 14.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Волейболните национали на България загубиха от Естония в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини
Чете се за: 02:30 мин.
България определи състава си за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол при жените
23:10, 11.05.2024
Женският национален отбор на България по волейбол загуби последната си контрола преди началото на Лигата на нациите
20:48, 11.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.