Страсбург и Олимпик Марсилия завършиха 2:2

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:56, 30.10.2022
Олимпик Марсилия

Страсбург и Олимпик Марсилия завършиха 2:2 в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Марсилци нямат победа вече четвърти пореден мач в първенството на Франция. Още в 8-ата минута Амаду Бамба Диенг изведе Марсилия напред в резултата. В 35-ата минута Иса Каборе удвои. През второто полувреме Страсбург показа далеч повече идеи в атака. В 76-ата минута Лебо Мотиба засече центриране отляво и намали на 1:2. В самия край на мача звездата на домакините Кевин Гамейро с удар от въздуха донесе равенството.

Олимпик Марсилия заема 5-то място в класирането с 24 точки, като изостава с цели 11 от лидера Пари Сен Жермен. Парижани снощи победиха трудно Троа с 4:3.