От днес освен Плевен и Ловеч минава на строг воден режим. Вода от чешмите ще тече не по 16 часа, а по 10 часа в денонощието.
Причината за сериозната мярка е продължителното засушаване и намаленият дебит на водоснабдителна група "Черни Осъм".
Как се справят с безводието и хигиената и има ли алтернатива за местното население?
Вижте повече в прякото включване на Мирослава Георгиева
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи