"Суперкласико" не разочарова след четири гола и два червени картона

11:17, 03.01.2021
Чете се за: 00:38 мин.
суперкласико разочарова четири гола два червени картона

Късен гол на Себастиан Вия донесе равенството 2:2 на Бока Хуниорс у дома срещу големия съперник Ривър Плейт в голямото дербито на аржентинския шампионат по футбол.

Рамон Абила даде аванс на домакините още в 10-та минута, разписвайки се с удар отблизо след отличен диагонален пас на Емануел Мас.

В 58-та минута обаче Бока остана в намален състава, след като второ официално предупреждение за грубо влизане получи Хорман Кампусано.

"Милионерите" се възползваха от численото си превъзходство и изравниха в 74-ата минута след попадение с глава на Федерико Джироти.

Пълният обрат стана факт само три минути по-късно, когато Рафаел Боре се разписа след центриране на Начо Фернандес.

Десет минути преди края на редовното време обаче и гостите останаха с 10 души, след изгонването на Енцо Перес, също за втори жълт картон.

Това позволи на Бока да стигне до точката в 84-та минута, когато Вия отбеляза след комбинация с Карлос Тевес.

Резултатът на стадион "Бомбонера" означава, че Бока Хуниорс остава начело в класирането в група "А" с равен брой точки, по осем с Ривър Плейт, но по-добра голова разлика.