Светлана Каменова донесе втори финал за България на Купа „Странджа“, Аслъхан Мехмедова остана бронз

България се поздрави с два финала и два бронзови медала при жените

Светлана Каменова
Снимка: Startphoto.bg
16:19, 10.02.2024

Светлана Каменова осигури втори финал за страната ни на Купа „Странджа“. Европейската вицешампионка и трета в света българка ще боксира за златото на 75-ото юбилейно издание на най-стария международен турнир в Европа. Националката продължава с отличното си представяне, след като не остави никакъв шанс на представителката на Узбекистан Хуморабону Мамайонова.

В категория до 57 килограма Светлана, която има и квота за Олимпийските игри в Париж, показа убедителна игра, като в хода на срещата увеличаваше надмощието си. Така, напълно логично българката записа и категорична победа с 5:0 съдийски гласа.

В неделя Каменова ще се изправи срещу Мижгона Самадова (Таджикистан) за златния медал.

Финалът е втори за България, след като по-рано днес Станимира Петрова също записа победа.

Аслъхан Мехмедова се поздрави с бронзово отличие. Националката отстъпи в оспорвана среща с 1:4 съдийски гласа на силната представителка на Украйна Тетяна Довгал. В категория до 60 килограма българката изигра добър мач и бе напълно равностойна на съперничката си, но това не стигна за победата.

Тя донесе втори бронз за страната, след медала на Златислава Чуканова.

До края на деня предстоят още пет мача с българско участие.

Трима души от едно семейство загинаха при разходка в швейцарските Алпи
Виктория Томова загуби във втория кръг на квалификациите на тенис турнира в Доха