Светлана Каменова спечели сребърно отличие от Европейските игри

светлана каменова спечели сребърно отличие европейските игри
14:39, 02.07.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Светлана Каменова спечели сребърен медал на Европейските игри в полския град Краков.

Във финала в категория до 57 килограма българската боксьорка отстъпи с 1:4 гласа (28:29, 28:29, 29:28, 28:29, 28:29) на французойката Амина Зидани.

Двубоят бе напълно равностоен, за което говори и фактът, че нито една от двете боксьорки не спечели трите рунда според нито един от петимата съдии край ринга. Решаващото предимство обаче Зидани натрупа в първия рунд, в който четирима от съдиите гласуваха в нейна полза.

В развитие на мача Каменова успяваше все повече да притисне Зидани, но французойката действаше почти постоянно с нечисти методи, за да се измъква в трудните ситуации, когато бе край въжетата - нещо, което често бе пропускано от съдията на ринга Атарбаяр Биамбабаяр.

За България среброто на Светлана Каменова е трети медал от боксовия турнир на Европейските игри. Преди нея бронз в категория +92 килограма при мъжете спечели Йордан Морехон, а злато в категория до 54 килограма при жените завоюва Станимира Петрова.

Дотук България има злато (Станимира Петрова), сребро (Светлана Каменова) и бронз (Йордан Морехон) от боксовия турнир в Краков.

Малко след 15:00 часа днес за златния медал ще се бие и последният български национал в турнира по бокс Хавиер Ибаниес. Във финала в категория до 57 килограма той ще играе с Хосе Килес Бротонс. Испанецът е европейски вицешампион, но в по-горната категория до 60 килограма.

Срещата ще бъде излъчена НА ЖИВО по БНТ 3!

Слабо земетресение край Садово
Петя Неделчева: Отлично представяне на Стефани и Габриела Стоеви на Европейските игри в Полша