Световният номер 1 Карлос Алкарас надви Хуркач с обрат на турнира в Торонто

световният номер карлос алкарас надви хуркач обрат турнира торонто
09:42, 11.08.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Лидерът в световната ранглиста по тенис за мъже Карлос Алкарас направи труден обрат и спечели с 3:6, 7:6(2), 7:6(3) срещу Хуберт Хуркач в двубой от третия кръг на турнира в Торонто.

Мачът започна лошо за шампиона от "Уимбълдън", който загуби първите три гейма за по-малко от шест минути и скоро отстъпи първия сет на полския си съперник. Алкарас допусна пробив и на старта на втория сет, но изравни моментално за 1:1 и по-късно взе тайбрека за изравняване.

Алкарас изправи публиката на крака в седмия гейм на последния сет, който спечели с красив форхенд по диагонал за 5:2. Той обаче пропиля два мачбола на собствен сервис и допусна последователни пробиви, за да върне Хуркач в двубоя.

Полякът спечели четвърти пореден гейм и дръпна с 6:5, но Алкарас стигна до нов тайбрек го спечели с три загубени разигравания. Така испанецът записа 14-а поредна победа и ще преследва следващата си на четвъртфиналите срещу американеца Тони Пол.

В трудните моменти трябва да вярваш в себе си, да се опиташ да се справиш“, каза Алкарас, чийто начин на игра е описван от бившия номер едно в света Анди Мъри като „камикадзе“.

„Няма значение дали печелите или не. Трябва да вярвате, че ще играете най-добре в този момент, опитайте се да играете агресивно. Мисля, че в двата тайбрека се справих доста добре. Ето защо успях да спечеля", добави 20-годишният испанец.

Британецът Анди Мъри обяви, че няма да излезе за мача си срещу италианеца Яник Синер заради травма.