От 1 юни на граничните пунктове на Сърбия с четири държави в региона (Черна гора, Босна и Херцеговина, Албания и Северна Македония) ще влезе в сила свободен режим на влизане в страната, без задължение гражданите на тези страни да са отрицателни за коронавирус при преминаване на границата.
"За гражданите на тези страни няма нужда от тези тестове. Те ще влязат в Сърбия, както и преди появата на Covid-19", заяви сръбският премиер Ана Бърнабич.
За чужденците от други страни задължението да имат валиден отрицателен PCR тест за коронавирус и одобрението на правителствена комисия за преминаване на границата остава в сила, каза Брнабич и добави, че чуждестранните граждани, ако са особено важни за сръбската икономика, могат да влязат без отрицателен PCR тест.
"В този случай чуждите граждани ще получат специално разрешение за движение с ограничен достъп от хотела до работното място“, каза Бърнабич.
Що се отнася до сръбските граждани, тя каза, че те могат да влизат и да напускат Сърбия, когато пожелаят.
"Няма ограничения. Те не трябва да бъдат в самоизолация, т.е. могат да влизат и да се движат нормално, ако имат отрицателен PCR тест на влизане в страната“, каза Бърнабич.
Тя обяви, че Кризисният щаб ще разгледа днес въпроса за възможно разрешение за административни преминавания между Сърбия и Косово.
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра