Тампа Бей разгроми Бостън в третия мач от серията (видео)

тампа бей разгроми бостън третия мач серията видео
17:08, 03.05.2018
Чете се за: 01:14 мин.
Други

На собствен терен Бостън се срина 1:4 срещу Тампа Бей в трета среща от втория кръг на Източната конференция в Националнаха хокейна лига на САЩ и Канада. Онджей Палат вкара два гола за Лайтнинг, които поведоха с 2-1 успеха. По едно попадение за победителите добавиха Антъни Чирели и Стивън Стамкос. Палат откри резултата още преди да са изтекли две минути, а след още две удвои. Това бяха неговите трети и четвърти гол в тази серия.

Домакините от Бостън върнаха едно попадение в 16-ата чрез Патрис Бержерон, който се разписа при числено превъзходство. Още до края на частта обаче Антъни Чирели покачи на 3:1, а на празна врата Стамкос оформи крайния резултат.

"Направихме някои груби грешки в началото на мача, които се оказаха решаващи. Но след това натиснахме, имахме превъзходство в големи периоди и смятам, че този резултат не е съвсем справедлив", заяви центърът на Бостън Брюинс Брад Маршан.

Сан Хосе Шаркс изравни серията (2-2) срещу Лас Вегас, след като разгроми с 4:0 сензацията на сезона. Маркус Сьоренсен и Йоонас Донской осигуриха бърз старт за "акулите", след като вкараха първите два гола в мача - точно каквато беше идеята на треньора им Петер де Бур.

Головете паднаха в рамките на три минути и половина в края на първата част, а вратарят Мартин Джоунс отрази 34 удара и записа 6-и шътаут в плейофите. По този начин Джоунс се изравни с Евгени Набоков в класацията за най-много спасени удари в мачове без допуснат гол.

Във втората третина Томас Хертъл покачи на 3:0, като за него това е пето попадение в плейофите. Крайното 4:0 оформи Джо Павелски в 51:43 минута при числено превъзходство. Логан Кутюр стреля и при добавката Павелски вкара зад Фльори, който завърши мача с 30 спасявания. Петата среща е в петък в Лас Вегас.

Още Други

България започна с тежко поражение на световното първенство по хокей на лед в Дивизия II
22:49, 22.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
40 години от развяването на българското знаме на най-високата точка на света - Еверест (ВИДЕО)
12:57, 21.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Първата българска експедиция за изкачване на Еверест отбелязва 40-годишнина
21:10, 17.04.2024
Чете се за: 02:35 мин.
Цеко Минев: В света на ските България е константно име (ВИДЕО)
19:22, 16.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Откриха фотоизложбата "100 години ски спорт в България"
14:46, 16.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Българска федерация ски оказа почит на големи състезатели от миналото по повод 100-годишнината на спорта у нас
16:14, 26.03.2024
Чете се за: 05:10 мин.
Даниел Хубер спечели състезанието в Планица и малката купа в ски полетите
12:40, 24.03.2024
Приключи седмото издание на Витоша X Lines
17:12, 23.03.2024
Йоханес Клаебо спечели ски-бягането на 20 км във Фалун и постигна 16 победа през сезона
16:46, 17.03.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Джеси Дигинс завоюва Световната купа по ски-бягане за жени
16:14, 17.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Йоханес Клаебо спечели класическия спринт при мъжете от Световната купа по ски-бягане
20:15, 15.03.2024
Петър Гьошарков спечели Държавното първенство по сноуборд в дисциплината слоупстайл в Пампорово
22:41, 14.03.2024
Чете се за: 03:05 мин.