Танаси Кокинакис започна своя път на Уимбълдън с измъчена петсетова победа

Томи Пол и Ян-Ленард Щруф от своя страна се класираха за третия кръг.

живо григор димитров танаси кокинакис
09:27, 04.07.2024
Чете се за: 03:35 мин.

С епична победа се поздрави Танаси Кокинакис, който прекърши с много мъки съпротивата на Феликс Оже-Алиасим от Канада. Австралиецът спаси четири мач-пойнта на противника и в крайна сметка се поздрави с победата с 4:6, 5:7, 7:6(9), 6:4, 6:4. Неговият следващ съперник е французинът Люка Пюи, който идва от квалификациите.

Още в третия сета изглеждаше, че Кокинакис напуска турнира, като Оже-Алиасим имаше четири мачбола в третия сет. Това беше сет, пълен с драма, а австралиецът поведе с 5:0 в тайбрека, преди да загуби шест поредни точки, за да се изправи срещу мачбол. Но явно намерил сили някъде дълбоко в себе си, той изравни до 5:5. След което трябваше да отразява мач-бол при 5:6, при 6:7, при 7:8 и при 8:9.

С много физически усилия и за втори път тази година, Кокинакис се върна в мач, изоставайки с два сета в турнир от Големия шлем тази година. От шестте мача, които австралиецът е изиграл на най-голямата сцена през тази година, пет са били след изоставане от сет или два.

"Повярвайте ми, не ми се играе пет сета в нито един момент, защото това много ми пречи да продължа по-нататък. Но явно пък трябва да се радвам, защото ако не са тези пет-сетови маратони, няма да имам никакви мачове", смее се той.

Номер 12 в схемата на турнира Томи Пол също трябваше да мине през пет-сетов мач, отстранявайки в крайна сметка 23-годишния финландец Ото Виртанен с 4:6, 6:3, 5:7, 7:5, 6:4. Шампионът от турнира в Куинс преди няколко дни се бори 3 часа и 23 минути, за да си осигури мач с номер 23 Александър Бублик в третия кръг.

Казахстанецът имаше сравнително лесно препятствие в лицето на французина Артюр Казо и го би с 6:4, 7:6(1), 6:4.

Ян Ленард Щруф също отива в следващия етап, отстранил китаеца Чжъчжън Чжан в четири сета – 5:7, 6:3, 7:6(1), 7:6(8). Германецът направи 29 непредизвикани грешки в мача, но пък спечели 62 процента от точките си от първи сервис срещу 44 на 100 за китаеца, което му осигури и успеха в рамките на 2 часа и 55 минути.

Следващото изпитание за Щруф обаче е много по-сериозно, тъй като ще излезе на корта срещу Даниил Медведев.

Възстановено е нормалното функциониране на системата за застраховките "Гражданска отговорност"
Джевдет Чакъров: В групата има напрежение, да се надяваме, че няма да има разцепление