За случая алармира кметът на селото Станчо Стефанов
Издирва се 13-годишно дете със Синдром на Даун в старозагорското село Конаре. За случая алармира кметът на селото Станчо Стефанов във социалните мрежи:
"Уважаеми жители на с. Конаре и околността. Днес е изчезнал 13 годишния Николай. На Митко (на баба Петрана) и Денка момчето. Николай е със Синдром на Даун. Последно е видян: 13:00 часа пред тях. Моля всички, които имат възможност, да се включат в търсенето. Сборен пункт: пред кметството 16:00 ч."
Продължава издирването на детето. То е забелязано последно днес около 13:00 часа пред дома си и от тогава е в неизвестност. Много доброволци, полицейски екипи, горски служители, пожарникари, термокамери и следови кучата го издирват. Буквално се претърсва сантиметър по сантиметър селото, но от Николай няма и следа.
По непотвърдена информация, той е изчезнал заедно с своя домашен любимец - куче. Прегледани са видеокамерите в селото, които обаче са малко на брой. Нито една от тях обаче не е засякла детето, което е хиперактивно, контактно е.
"Излезна детето ми. Видях го, влезнах вътре, като излезнах, го няма. За 5 минути работа. Изчезна детето ми, изчезна… Къде ще го търся? БНТ: Друг път бягало ли е от вкъщи? - Не. За първи път се случва. Той е бягал, излизал е тук, в тая къща е влизал, аз отивам и го прибирам. Отива долу до барчето и аз го прибирам. Другаде не е бягало от тук детето ми", разказа майката на Николай.
Кънчо Папазов - кмет на Гурково: "Детето се казва Николай, на 13 години, със Синдром на Даун. Детето винаги е било с родителите си, не се е отделяло от тях. На мен ми се обади тяхна съседка в 13:45 часа, че от 30-40 минути детето не са го виждали, изгубено е. От там вече се обадих на всички институции, на полиция, на кмета, направихме организация за издирването."
Станчо Стефанов - кмет на Конаре: "Метеорологичните условия са крайно неприятни и определено се стъмнява по-рано. Всичко това затруднява издирването, така че по-скоро приканваме всички, които могат да се включат в помощ на нашия щаб. Всеки, който може е добре дошъл."
До близкия язовир се използват термокамери, които издирват Николай. След разговор с психолози, стана ясно, че децата със Синдром на Даун се привличат от водата, затова към момента издирването е съсредоточено край близкия до селото язовир и в гората над Конаре.
Снимката на детето е разпространена от ОД на МВР-Стара Загора
Нови дейности по спасяването на танкера "Кайрос", заседнал край Ахтопол повече от седмица
Жители на Смолян излязоха на протест срещу решение за изграждане на фотоволтаична централа
Нови дейности по спасяването на танкера "Кайрос", заседнал край Ахтопол повече от седмица