This is a modal window.
Болницата в Първомай търси медици за кабинета за неотложна помощ. Заради преумора на лекарите, работещи там, има опасност звеното да бъде затворено.
От общината са готови да вдигнат заплащането на лекарите.
Кабинетът работи от 19.00 до 7.30 ч. сутринта. Преди десетина дни всички 13 лични лекари, които имат договор с кабинета, са уведомени, че той ще прекрати дейността си.
Една от лекарките - д-р Маджарова, пише пост във Фейсбук, че трябва да сключи договор с кабинета в Асеновград, който е на 40 км от Първомай. Това поражда обществено недоволство.
С помощта на общината проблемът вече е намерил своето решение.
Няма обаче медици основно за нощните и съботно-неделните дежурства. Лекари се оплакват, че през последните два месеца натискът към лечебното заведение се е увеличил многократно, като основно пациентите са с Ковид. Има и много заразени лекари.
На ден през кабинета минават около 100 души. Личните лекари са уморени и не могат да дават дежурства в спешния кабинет.
След призивът на общината вече има запитвания от лекари в Пловдив, а графикът за февруари е готов.
Вижте повече във видеото
Репортер: Мариела Хубинова