Тази сутрин минималните температури са в широки граници - от минус 2° в Драгоман и Казанлък до плюс 11 - 12° във Варна и Бургас, а в Ахтопол - 16°.
Максималните температури днес в повечето райони ще бъдат от 18° до 23°. Ще бъде предимно слънчево, със слаб източен, в Източна България и по Черноморието - умерен североизточен вятър.
В сутрешните часове утре отново ще има райони с мъгли или ниска облачност. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, по Черноморието - от 8° до 13°, а максималните - между 19° и 24°. Ще бъде слънчево. До обяд мъглите навсякъде ще се разсеят и в следобедните часове в цялата страна ще бъде слънчево, със слаб до умерен северозападен вятър.
Слънчево ще бъде и на морския бряг, преди обяд на места с ниска облачност. Ще духа умерен северозападен вятър, а вълнението на морето ще остане 2 - 3 бала.
Добри условия за туризъм и разходка в планините. Ще бъде слънчево, с умерен северозападен вятър. Температурите и там ще се повишат и максималните в курортите ще са между 12° и 20°.
Ще продължи затоплянето и на Балканите. Ще бъде слънчево, с повече облаци и слаби превалявания в северните части от полуострова.
През нощта срещу четвъртък със силен вятър от северозапад ще започне да прониква по-хладен въздух и в четвъртък максималните температури съществено ще се понижат. Временни увеличения на облачността ще има главно над източната половина от страната, където на места ще превали. В петък и през почивните дни отново ще бъде слънчево, със сутрешни мъгли.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube