Учениците от Професионалната гимназия по селско стопанство в гр. Суворово влизат в класните стаи, след като задължително преминат през терморамка, поставена на входа на училището. Съоръжението е закупено от ръководството на гимназията и е част от анти COVID-мерките.
Когато учениците идват сутрин на училище, преминават през терморамката. Ако всичко с тяхната температура е наред, чуват гласова команда "Моля, преминете"."
Учениците влизат само през входа с терморамката, а излизат през други два.
"На централния вход те преминават през сензорен диспенсър, където се дезинфекцират, след това преминават през термалната рамка и се насочват към своите учебни кабинети", обясни директорът на ПГСС "Свети Николай Чудотворец" инж. Марияна Великова.
Съоръжението кани учениците в час с гласови команди, след като безконтактно е измерило температурата им за по-малко от 1 секунда.
"Има и алармено известяване за отчитане на температура над 37,5 градуса по Целзий. Тогава вече медицинският филтър, който сме осигурили след термалната рамка, взима мерки по отношение на отделяне на съответния ученик, към момента такъв случай не сме имали", допълни директорът.
Освен температурен дисплей и за отчитане на брой преминали, съоръжението е съчетано с метал детекторна рамка и 6 зони за контрол. Учебната програма на гимназията, която разполага с изключително модерно технологично оборудване, е съобразена и с възможностите на базата - големият двор се използва за повече учебни занятия на открито.
Репортер: Татяна Кисьова
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?