Тежко поражение за Манчестър Юнайтед от Брентфорд

тежко поражение манчестър юнайтед брентфорд
21:35, 13.08.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед допусна много тежко поражение. „Червените дяволи“ загубиха с 0:4 като гост на Брентфорд в мач от втория кръг на Висшата лига на Англия.

Тимът на мениджъра Ерик тен Хаг допусна 4 гола до 35-ата минута. Брентфорд превърна в попадения всичките си 4 удара към вратата до този момент.

Гостите от Манчестър бяха предвождани от голямата си звезда Кристиано Роналдо, който започна като титуляр.

Брентфорд стана третият отбор, отбелязал 4 гола срещу Манчестър Юнайтед през първото полувреме на мача от Висшата лига. Преди това само Тотнъм успя да направи това през октомври 2020 година и Ливърпул през октомври 2021 година.

Новият треньор Ерик тен Хаг започна с две загуби начело на „червените дяволи“. В откриващия кръг на първенството Юнайтед претърпя поражение с 1:2 от Брайтън.

За „пчеличките“ се разписаха Джощ Дасилва (10), Матиас Йенсен (18), Бен Мий (30), Брайън Мбеумо (35).

Юнайтед се закотви на дъното без точка след първите два кръга, докато Брентфорд се изкачи до четвърта позиция с актив от четири точки.