Шампион стана представителят на домакините Джанмарко Тамбери.

Тихомир Иванов
Снимка: Startphoto.bg
23:41, 11.06.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Тихомир Иванов завърши на шесто място в скока на височина на европейското първенство по лека атлетика в Рим, Италия. Българинът преодоля с лекота 217 и 222 сантиметра, но след това направи три неуспешни опита на 226 сантиметра.

Иванов раздели шестата позиция с италианците Мануел Ландо и Стефано Сотиле, както и с поляка Норберт Кобиелски.

Шампионатът на Стария континент от 7 до 12 юни може да гледате в преките предавания по БНТ 3!

Шампион стана представителят на домакините Джанмарко Тамбери. Олимпийският и световен шампион записа най-силен опит от 234 сантиметра и се поздрави с трета титла на Стария континент.

Сребърният медал остана за Владислав Лавский. Украинецът записа най-силно лично постижение със скок от 229 сантиметра. Трети е неговият сънародник Олег Дорошчук. Той направи най-добър опит от 226 сантиметра.

Хамас даде отговор на предложението за прекратяване на огъня с Израел
Ясна Петрова финишира на 28-мо място на европейското първенство, двоен триумф за Батоклети