Тежкотоварен автомобил се запали на магистрала "Марица" в района на 53 километър в посока Пловдив.
При инцидента част от платнището му се е закачило на далекопровод и в продължение на часове имаше офазяване на мантинелата. Около 17 часа платното в посока "Капитан Андреево" беше отворено, но в другото все още се разчиства разпиления товар от полиетиленови опаковки.
Движението се пренасочва по стария път между Хараманли и Хасково.
Агенция "Пътна инфраструктура" апелира шофьорите да спазват правилата за движение, да карат внимателно, спазвайки дистанция и със съобразена скорост, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. Шофирането под емоции не гарантира по-кратко пътуване, но застрашава живота и здравето на всички останали, които спазват правилата.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си