Селекционерът на националния отбор на Бразилия Тите призна пред испанското издание "Marca", че е провел разговори с треньора на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти относно Винисиус Жуниор.
21-годишният офанзивен футболист прави много силен сезон в своя клубен отбор, но не така стоят нещата, когато стане дума за националния отбор. Едва в края на месец март срещу Чили Винисиус отбеляза първия гол за страната си при успеха с 4:0.
Въпреки това Тите отчете, че Винисиус Жуниор се е нуждаел от време за адаптация в тима на Реал (Мадрид) и смята, че в момента се случва същото и в националния отбор на Бразилия.
"Винисиус става все по-зрял. Той се нуждаеше от повече от две години, за да се впише в състава на Реал Мадрид. Сега е по-бърз. Логично, на моменти не му се получава в националния отбор. Имаше слаби моменти на Копа Америка, но това е нормално, трябва да се адаптира", смята 60-годишният специалист.
Бразилският специалист допълни още, че разговорът с Анчелоти е целял да се намери правилният подход, с който да бъде извлечено най-доброто от играта на Винисиус.
"Разговарях с Карло Анчелоти. Помолих го за съвет какво да подобрим като тактика, за да заиграе както в Реал Мадрид. Говорихме за свободата, от която се нуждае той. Това са хубави и прозрачни отношения между двама треньори, които искат най-доброто за него", завърши Тите.
Джани Инфантино свика кризисна среща на ФИФА на фона на нарастващото напрежение около управлението си
Натискът върху Джани Инфантино расте, вече се спрягат четирима кандидати за негов наследник
Сержиньо взриви "Герена“ в 92-ата минута, Левски дочака своя момент и пребори Кайрат преди реванша
Прекратиха разследването за инцидента с двамата пилоти от „Граф Игнатиево“