Тодор Михалев не успя да се класира за финала на олимпийското състезание по модерен петобой

Бълагринът завърши на 22-а позиция.

тодор михалев завърши десети финалите световната купа модерен петобой анкара
16:22, 09.08.2024

Българинът Тодор Михалев се класира 22-о място на олимпийското състезание по модерен петобой, който се състоя в двореца "Версай" край Париж.

27-годишният Михалев, който дебютира на най-големи спортен форум, завърши 12-и от 18 стартирали в първия полуфинал с 1491 точки, като само първите девет продължиха борбата за титлата утре от 18:30 часа.

Той беше шести след първите три дисциплини - конната езда, фехтовка и плуване на 200 метра свободен стил, но изостана в решаващия лейзър рън (крос кънтри бягане на 3 километра и четири стрелби). Българинът стартира финалната двойна дисциплина с 11 секунди преднина пред десетия, но в средата на дистанцията изпадна от топ 9 и до края не успя да навакса, като в крайна сметка завърши на 9 секунди и на 9 точки зад финиширалия девети представител на домакините Валантен Прад.

Най-добър в първия полуфинал беше вицешампионът от Токио 2020 Ахмед Елженди (Египет) с олимпийски рекорд от 1516 точки, а с най-добър резултат от втория полуфинал е японецът Тайшу Сато с 1515 точки.

В надпреварата участваха 36 състезатели, 18 от които продължават на финала.

Париж 2024: Художествена гимнастика, многобой, Боряна Калейн - обръч