Израел се съгласи да възобнови преговорите за примирие следващата седмица по молба на международните медиатори.
Новината беше съобщена на фона на твърдения на Иран, че Израел иска да разшири обхвата на войната в Близкия изток.
Лидерите на Съединените щати, Египет и Катар призоваха Израел и Хамас да седнат на масата на преговори на 15 август в Доха или в Кайро, за да финализират споразумение за прекратяване на огъня и освобождаване на заложниците.
От Хамас още няма реакция.
Във фокуса на дискусиите е планът за примирие от три фази, който американският президент Джо Байдън представи в края на май и съобщи, че е предложен от Тел Авив.
Израелската армия днес отново нареди евакуация в град Хан Юнис и започна военни операции.
През април израелските войници се изтеглиха от града след ожесточени сражения с бойците на Хамас.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра