Тодор Михалев се класира на трето място във фехтовката на Световната купа по модерен петобой

двама българи класира полуфиналите световната купа модерен петобой софия
Снимка: БНТ
19:54, 11.05.2023

Тодор Михалев се класира на трето място във фехтовката от 36-тe състезатели, които стартират в полуфиналите на световната купа по модерен петобой. Останалите дисциплини са утре, а в надпреварата ще стартира още един българин - Денис Колев.

Днес станаха ясни финалистките при жените. Ралица Митева завърши на 17-о място в своя полуфинал. Българката се представи много добре в плуването, като даде осмо време, но в останалите дисциплини нямаше сили и умения за по-добро класиране.

Изненадата на деня бе отпадането на олимпийската вицешампионка от 2016 г. Елоди Клувел от Франция, която бе лидер преди комбинираната дисциплина от бягане и стрелба, но там се срина до 11-о място и остана извън финала.

Утре е полуфиналът при мъжете с участието на Тодор Михалев и Денис Колев. БНТ 3 ще го предава пряко от 11.00 часа.

Има ли основания за предсрочното освобождаване на главния прокурор?