Томах Тухел бесен след поредния резил: Бяхме ужасни

Равенството оставя баварците на 7 точки зад лидера Байер Леверкузен, който е и с мач по-малко.

Станко Димов
от Станко Димов
12:10, 02.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.
томас тухел байерн даде 100 процента себе манчестър юнайтед

Треньорът на Байерн Мюнхен Томас Тухел остана меко казано разочарован от представянето на възпитаниците си при равенството 2:2 с Фрайбург в първия мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Равенството оставя баварците на 7 точки от лидера Байер Леверкузен, който е и с мач по-малко.

Шампионите на Германия наваксаха ранно изоставане и след попадения на Тел и Мусиала осъществиха пълен обрат. Фрайбург съкруши Тухел и компания с изравнително попадение в последните минути, дело на Холер, с което Байерн направи поредна грешна стъпка в борбата за трофея.

„Бяхме ужасни в първия половин час от мача. Играхме добре за не повече от 10-15 минути през първата част, което не е достатъчно. През второто полувреме се представихме значително по-добре. Показахме дисциплина, отборен дух, създадохме и немалко положения. Можехме да си тръгнем с трите точки, но не успяхме да се защитим добре в края. Погледнато генерално, с представянето ни през първото полувреме, не заслужавахме да победим“, коментира Тухел.

Ако Байер Леверкузен спечели гостуването си на Кьолн в неделя, възпитаниците на Шаби Алонсо ще се откъснат с 10 точки пред Байерн Мюнхен на върха на първа Бундеслига. Тухел пък със сигурност си тръгва през лятото, като е много вероятно именно Алонсо да заеме мястото му в Байерн.

Жертви при руски атаки с дронове тази нощ в Украйна
На път за празника: Облекчи ли се трафикът в района на тунел "Железница" на АМ "Струма"?