Тонислав Събев е на полуфинал на 50 метра бруст на Европейското

тонислав събев грабна държавната титла метра бруст нов национален рекорд
10:37, 15.08.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Българският състезател Тонислав Събев се класира за полуфиналите на 50 метра бруст на Европейското първенство по плуване, което се провежда в Рим.

19-годишният плувец подобри собственото си постижение от Държавното първенство в София миналия месец. Тонислав Събев влиза с 14-о време в полуфиналите - 27.58 секунди, но в действителност намери място под номер 12, заради правилото за участие в следващия етап само на двама състезатели от една страна.

Извън топ 16 остана вторият ни представител в тази дисциплина Любомир Епитропов, който финишира с 31-и резултат с 28.46 секунди.

„Мисля, че за полуфинала ще мога да поправя грешките си и да се представя по-добре. Стартът ми и подводното бяха малко прибързани. Надявам се следобед да поправя грешките, психологически също мога да се подобря, вече започнах да свиквам с тези големи състезания“, сподели Тонислав Събев пред БНТ 3.

Най-бърз на тази дистанция бе представителят на Италия Николо Мартиненги с 26.71 секунди.

Габриела Георгиева не успя да намери място на полуфиналите на 100 метра гръб. Тя финишира с време 1:02.87 минути, което не беше достатъчно за продължаване напред.

„Не мога да кажа, че съм много доволна. Малко се посхванах накрая, знам къде ми е грешката. Мисля, че направих един доста добър сезон“, каза Габриела Георгиева.

Чете се за: 01:10 мин.
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
23:37, 26.04.2024
Владимир Николов: Много усилия и търпение бяха осмислени със спечелената титла
22:26, 26.04.2024
Александър Попов: Сребърните медали не са утеха
22:17, 26.04.2024
Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
21:35, 26.04.2024
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
21:23, 26.04.2024