Тотнъм победи Уотфорд с гол в 96-ата минута

тотнъм победи уотфорд гол ата минута
Снимка: ФК Уотфорд
19:11, 01.01.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Тотнъм започна новата 2022 година с минимална победа като гост над Уотфорд с 1:0 в двубой от 21-ия кръг на английската Висша лига.

На "Викъридж Роуд" и двата тима имаха своите шансове за отблеязване гол, като "шпорите" бяха по-настоятелни в предни позиции и отправиха цели осем точни удара към противниковата врата, но с пропуски се отчетоха Кейн и Сон.

Все пак лондончани успяха да пробият защитата на "стършелите" в 96-ата минута чрез бранителя Дависон Санчес. Хюн Мин Сон центрира в наказателното поле на домакини от фал, а колумбийският защитник на Тотнъм реализира с глава от непосредствена близост.

По този начин Тотнъм се изкачи на петото място в класирането с актив от 33 точки, а два пункта от четвъртия Арсенал, който по-рано допусна драматичен обрат срещу шампиона и временен лидер Манчестър Сити.

Уотфорд пък е 17-и с 13 точки актив, на 2 точки от зоната на изпадащите. За съставът на Клаудио Раниери това бе шеста поредна загуба в първенството.