Тотнъм постигна ценна победа в гостуването си на Ференцварош

Втори успех за "шпорите" в Лига Европа този сезон.

21:40, 03.10.2024
Папе Матар Сар Тотнъм

Тотнъм победи Ференцварош с 2:1 в мач от втория кръг на Лига Европа. Папе Матар Сар и Бренан Джонсън се разписаха за победителите.

През първото полувреме на стадион "Групама Арена" в Будапеща футболистите на Паскал Янсен упражниха домакински натиск и изпратиха топката в противниковата врата. Голът на Барнабаш Варга с глава обаче бе отменен заради засада.

В 23-ата минута "шпорите" откриха резултата. Папе Матар Сар бе най-ориентиран след разбъркване в наказателното поле и се разписа от непосредствена близост.

Преди почивката Педро Поро можеше да удвои аванса на гостите, но стреля в дясната греда от малък ъгъл.

След паузата резервата Бренан Джонсън също нямаше късмет и негов шут се отби от напречната греда. Уелсецът все пак отбеляза 5-ия си гол в последните 5 мача и покачи преднината на гостите. Крилото получи подаване в наказателното поле от Джеймс Мадисън и бе точен за 2:0.

В добавеното време домакините стигнаха само до почетен гол. Барнабаш Варга засече от движение центриране в наказателното поле на Кристиан Рамирес.

С пълен актив от точки Тотнъм заема втората позиция в класирането. Ференцварош се намира на 30-ото място в подреждането, без спечелена точка.