Тотнъм продължава напред за ФА Къп след минимален домакински успех

17:21, 07.01.2023
Чете се за: 01:50 мин.
тотнъм продължава напред къп минимален домакински успех

Отборът на Тотнъм се класира за четвъртия кръг на турнира ФА Къп, след като надигра с минималното 1:0 у дома третодивизионния Портсмут.

Единственото попадение за "шпорите" реализира тяхната звезда Хари Кейн, който беше точен в 50-та минута. Нападателят направи двойно подаване с Райън Сесеньон, след което с прецизен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на стража на гостите за 1:0.

Секунди по-рано пък лондончани бяха пропуснали да поведат, след като изстрел на Емерсон Роял с глава от малък ъгъл срещна страничния стълб.

В крайна сметка попадението на Кейн се оказа напълно достатъчно за Тотнъм и по този начин момчетата на Антонио Конте се класираха за следващата фаза.

Напред в турнира продължава още и носителят на ФА Къп за сезон 2020/21 Лестър, който прекъсна серията си от три поредни загуби във всички турнири, след като надигра трудно с 1:0 като гост четвъртодивизионния Джилингам.

Място в четвъртия кръг си осигури и отбора на Саутхямптън, който надигра с 2:1 като гост Кристал Палас в сблъсък, който противопостави един срещу друг два отбора от Висшата лига.

Симеон Дянков: България може да приеме еврото най-рано през 2026 година
Как се отразява влизането в еврозоната и Шенген на Хърватия?