Тотнъм скъси разликата с Астън Вила след разгомен успех на "Вила Парк"

"Вилъните" имат преднина от две точки в битката за топ 4, но "шпорите" са с мач по-малко.

17:35, 10.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Тотнъм

Тотнъм победи Астън Вила с 4:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. "Вилъните" имат преднина от две точки в битката за топ 4, но "шпорите" са с мач по-малко

През първото полувреме на стадион "Вила Парк" в Бирмингам не се стигна до точен удар.

След почивката "шпорите" отбелязаха два гола в рамките на три минути. Джеймс Медисън откри резултата, като засече центриране в наказателното поле на Папе Сар. Бренан Джонсън също записа името си сред голмайсторите, за да уводи аванса на столичани.

В 65-ата минута нещата за лондончани се улесниха. Джон Макгин получи директен червен картон за цинично нарушение в краката на Дестини Удоджи.

В добавеното време на двубоя възпитаниците на Ангелос Постекоглу се възползваха до численото си предимство на терена и отново отбелязаха два гола за три минути. Капитанът Хюн-Мин Сон направи преднината класическа, а резервата Тимо Вернер оформи крайния резултат.

Астън Вила запазва 4-ото място пред 5-ия Тотнъм. Бирмингамци имат 55 пункта, с два повече от "белите".

Защо жените у нас взимат средно с 370 лв. по-ниски заплати от мъжете?