Ричарлисон, Хюн-Мин Сон
Снимка: Facebook: Tottenham Hotspur
19:22, 23.12.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Тотнъм победи като домакин Евертън с 2:1 в двубой от 18-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Тотнъм Хотспър".

"Шпорите" дръпнаха набързо в резултата още в началото на мача, след като Ричарлисон в 9-ата и Хьон-Мин Сон в 18-ата минута успяха да се разпишат.

Доминик Калвърт-Люин прати топката във вратата на лондончани в 51-ата минута, но голът му бе отменен след намеса на системата ВАР заради нарушение. Все пак Андре Гомеш даде надежди на Евертън за поне точка в 82-ата минута, но гостите така и не успяха да стигнат до нея.

Така Тотнъм се намира на 4-ото място в класирането на първенството с актив от 36 точки, с 2 по-малко от третия Ливърпул, който в 19:30 се изправя срещу Арсенал. Евертън регистрира 8-ата си загуба и първа след четири мача, като е на 16-а позиция с 16 точки.