Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви в Tуитър, че Сиатъл, където продължават протестите срещу расова дискриминация и полицейска бруталност, е превзет от терористи.
"Местните терористи превзеха Сиатъл, които, разбира се, се контролират от радикални леви демократи", написа той, призовавайки към законност и ред.
Президентът също така разкритикува местната "радикална лява" власт за нейното справяне с протестите и призова губернаторът на Вашингтон Джей Инсли и кмета на Сиатъл Джени Дъркан да поемат контрола.
"Върнете си града СЕГА. Ако вие не го направите, аз ще го направя. Това не е игра. Тези ужасни анархисти трябва незабавно да бъдат спрени. РЕАГИРАЙТЕ БЪРЗО", призова ги Тръмп.
Domestic Terrorists have taken over Seattle, run by Radical Left Democrats, of course. LAW & ORDER!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) June 11, 2020
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?