Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Киев ще бъде "част от" преговорите за прекратяване на бруталната война на Русия в Украйна.
Тръмп говори ден след като обяви плановете си за започване на мирни преговори, след отделни телефонни разговори с руския президент Владимир Путин и украинския му колега Володимир Зеленски.
Републиканецът заяви, че е убеден, че руският лидер „иска мир“, като добави: „Мисля, че той щеше да ми каже, ако не искаше“.
Тръмп каза, че „с удоволствие“ би приел Русия обратно в Г-7, след като страната беше изключена от групата на седемте най-големи икономики през 2014 година, след като Москва анексира украинския полуостров Крим.
„Мисля, че беше грешка да го изхвърлим“, каза Тръмп, визирайки руския си колега Путин.
Американският държавен глава също така заяви, че иска да проведе разговори с Русия и Китай за взаимно намаляване на военните разходи.
Среща по прегледа на военните на САЩ в Европа: Ще има ли нови съкращения и кога и къде ще бъдат те?
Срещу 18 млрд. долара: "Мета" спира съдебно дело, заведено от 29 американски щата и прави промени в платформите си
Мъж, пренасящ гилотина в задната част на пикапа си, беше арестуван във Вашингтон
Денят след апокалипсиса: Срутил се е леден блок колкото 30 футболни игрища